Електронні сервіси ДСНС

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки, відповідно до постанови КМУ від 07.07.2023 р. № 690 «Деякі питання забезпечення функціонування та ведення Державного електронного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки», проводиться виключно через Державний електронний реєстр об’єктів підвищеної небезпеки відповідно до посилання http://e.dsns.gov.ua.

Державний електронний реєстр об’єктів підвищеної небезпеки розміщений за посиланням http://e.dsns.gov.ua. Завдяки сервісу подавати матеріали ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки можна в електронній формі через особистий кабінет.

На Порталі електронних послуг Державної служби України з надзвичайних ситуацій за адресою https://e-services.dsns.gov.ua/ є можливість перейти до оформлення послуг в електронному форматі на Порталі «Дія»:

Реєстр декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єктів господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

Реєстр ліцензіатів на провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.

Чат-бот “Інтерактивний інспектор” у Telegram – для інформаційної підтримки суб’єктам господарювання в отриманні відповідей на безпекові питання. Посилання на чат-бот https://t.me/Interactive_Inspector_Bot.

Наразі вказаний чат-бот дозволяє:

– обрати тип та необхідну кількість вогнегасників;

– визначити ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання, у залежності від якої визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки;

– визначити категорію приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою;

– визначити клас зони приміщення залежно від параметрів його функціонування;

– визначити необхідність проектування та монтажу систем пожежної сигналізації та пожежогасіння;

– визначити необхідний тип системи оповіщення, характеристики системи оповіщення та управління евакуюванням людей при пожежі;

– визначити необхідність влаштування та параметри зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання;

– визначити протипожежні відстані між будівлями, технологічними установками та інженерними комунікаціями;

– визначити допустиму площу протипожежних відсіків, кількості посадочних місць та поверховості об’єктів.